خانه » آموزش نرم افزارهای کاربردی » تولید قطعات ملکی (تفکیک زمین ) با استفاده از نرم افزار Civil3D

تولید قطعات ملکی (تفکیک زمین ) با استفاده از نرم افزار Civil3D

Snap2

 

تولید قطعات ملکی ( تفکیک زمین ) با استفاده از نرم افزار Auto Cad Civil3D :

مختصری در مورد تفکیک و آماده سازی اراضی : مسئله تفکیک اراضی از اهم مسائل شهری و شهرسازی و پایه و اساس رشد موزون شهرها و اجرای طرح جامع و طرح‌های تفصیلی و ضوابط مقرر در طرح‌های مذکور می‌باشد. در حقیقت می‌توان با بکار بردن ضوابط و روشهای اصولی, از طریق کنترل و نظارت بر تفکیک اراضی و ساختمان‌ها و منظور داشتن اختیار برای مراجع ذیربط در امور شهرسازی در مورد بررسی و اصلاح نقشه‌های تفکیکی پیشنهادی توسط مالکان اراضی قبل از اقدامات ثبتی حداقل ۶۰ درصد نظرات اصلاحی طرح‌های جامع و تفصیلی را اعمال نمود و به آنها تحقق بخشید.

لازم به یادآوری است که نه فقط طرح جامع, بلکه طرح‌های تفصیلی یک شهر نیز جزئیات گذربندی‌ها و مسیر دقیق خیابان‌ها و کوچه‌ها و معابر را تعیین نمی‌کنند. در طرح جامع فقط مسیر تقریبی شبکه اصلی گذربندی‌های شهر به صورت شماتیک مشخص می‌شود و طرح تفصیلی نیز حداکثر وظیفه‌ای را که انجام می‌دهد تعیین مسیر دقیق یا بالنسبه دقیق شبکه اصلی گذربندی‌های شهر و معابر درجه دوم و سوم است. هرگز در طرح‌های تفصیلی نمی‌توان دقیقاً مسیر کلیه معابر فرعی را مشخص ساخت  و این کاری است که باید در موقع تصویب نقشه‌های تفکیکی اراضی و ساختمان‌ها که توسط مالکان آنها پیشنهاد می‌شود انجام گردد. به این ترتیب که مراجع اداری و استصوابی و مشورتی در امور شهرسازی باید مجاز باشند مسیر معابر فرعی و ارتباط آنها با معابر وسیع‌تر و بالاخره با شبکه گذربندی‌های عمومی را تعیین نموده نقشه‌های تفکیکی پیشنهادی متقاضیان را اصلاح یا آنها را وادار به اصلاح و تجدیدنظر بر همان اساس بنمایند. حتی در مواردی که منطقه‌ای از یک شهر یا همه‌ی یک شهر نیز فاقد طرح تفصیلی باشد می‌توان با بکاربردن روش فوق‌الذکر طرح‌ریزی فیزیکی شهر را تحت نظام صحیحی درآورد و فقدان طرح تفصیلی را جبران نمود و یا به عبارت دیگر همین نقشه‌های تفکیکی را تبدیل به طرح تفصیلی کرد.

(منبع)

بیشتر پروژه های زیربنایی شامل تفکیک قطعه های بزرگ به قطعه های کوچک می باشد. پارسال ها در Civil 3D  ، روشی دینامیک برای ساخت ، ویرایش ، مدیریت و حاشیه نگاری سایت های حقوقی ارائه می دهد . اگر یک بخش از یک سایت را بزرگتر کنیم ، تمامی برچسب ها شامل مساحت ها ، ژیزمان ها ، فاصله ها ، اطلاعات قوس ها و اطلاعات جدول به روز خواهد شد .

ایجاد پارسل ها

پارسل ها از دو طریق تولید می شوند. روش اول ، استفاده از اشیاء ترسیم مانند خطوط ، منحنی ها و چند ضلعی ها و روش دوم ، استفاده از ابزارهای پیاده سازی پارسل می باشد.پارسل ها می توانند به طور اتوماتیک با استفاده از تقاطع مسیر ها و سایر پارسل ها در داخل یک مکان ایجاد شوند . اشیاء Civil 3D ، که در یک سایت مشترک هستند ، با هم در ارتباط هستند و به هم عکس العمل نشان می دهند . یعنی با جابجایی و تغییر در هر کدام از اشیاء موجود در سایت مثل منحنی ، خطوط و . . . چون محیط سایت بصورت دینامیک و فعال می باشد بقیه اشیاء هم متاثر از این تغییر می باشند .

 

تولید قطعات ملکی (parcel ) با استفاده از عوارض اتوکدی :

 


Snap13

2`

Snap2

3

 

 

Snap1

ویرایش دوم


                 

 

 نام آموزش    تولید قطعات ملکی (تفکیک زمین ) با استفاده از نرم افزار سیویل تری دی  
 نویسنده      ابوالحسن دیرسنجی
 تعداد صفحات      18
 حجم فایل      1/70 مگابایت

 بعد از خریداری فایل ، بلافاصله لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود . 

 

 

20_02a5c

Payment

 

 

 

 

 

آدرس ایمیل پشتیبانی : newmap@iran.ir


پسورد تمام فایل ها در وب سایت : www.newmap.ir

دیدگاه ها 1 دیدگاه
  1. مجموعه نرم افزارهای تهیه نقشه های تفکیکی

    با سلام و درود فراوان با این مجموعه که تولید شده کلیه کارهای نصب نرم افزارهای تهیه نقشه های تفکیکی به صورت خودکار انجام میشود و دیگر هیچ نیازی به نصب و ویرایش های دستی نیست برای تهیه به لینکی که گذاشته شده است مراجعه فرماییید. لطفا سر فصل ها را مطالعه فرمایید
    توضیحات لازم در سایت داده شده است

    http://shop-civil.ir/%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by wp-copyrightpro.com

RSS
Instagram
SOCIALICON