خانه » توتال استیشن ها » تخلیه دوربین های توتال استیشن تاپکون

تخلیه دوربین های توتال استیشن تاپکون

 

تخلیه دوربین های توتال استیشن تاپکون 

 

 نرم افزارهای موجود جهت تخلیه

در حال حاضر نرم افزارهای تخلیه توتال استیشن های تاپکون ، عبارتند از : Topcon Link و  T – COM

با نرم افزار T – COM می توان دوربین های مختلف تاپکون سری های ۷۰۰ / ۸۰۰ / ۲۱۰ / ۲۳۰ را تخلیه و یا فایل نقاط را از کامپیوتر به دستگاه انتقال داد .همچنین یک آیکون برای انتقال داده های ترازیاب دیجیتالی DL – 101 در این نرم افزار وجود دارد . اما نرم افزار Topcon Link برای تخلیه گیرنده های GPS و تخلیه توتال استیشن های رباتیک استفاده می شود .

تخلیه اطلاعات از توتال های تاپکون به کامپیوتر

مراحل کار در دوربین

با انتخاب جاب مورد نظر جهت انتقال به کامپیوتر در دستگاه توتال و با ورود به قسمت زیر می توان تنظیمات مربوط به نحوه انتقال داده را انجام داد :

Menu ⇒ Memory MGR.(page1/3) ⇒ Data Transfer ⇒ Comm.Parameters

سپس وارد قسمت زیر می شویم :

Menu ⇒ Memory MGR.(page1/3) ⇒ Data Transfer ⇒ Send Data  

اکنون برای انتقال داده مختصاتی ، گزینه Coord Data و برای انتقال داده های خام گزینه Meas Data را انتخاب می کنیم . سپس پنجره Select A File باز می شود که برای انتخاب فایل یا جاب مورد نظر می باشد .پس از مشخص کردن فایل ف گزینه Enter را با کمک کلید F4 زده و در پاسخ به سوال ?Send Coord Data  ، گزینه Yes را انتخاب می کنیم . در نهایت پنجره Send Data ظاهر شده و دوربین برای تخلیه آماده شده است .

بر خلاف سایر دوربین ها که باید نرم افزار کامپیوتری آماده دریافت اطلاعات باشد و بعد در توتال گزینه Send را بزنیم ، در این توتال ها ابتدا داده از توتال فرستاده می شود و سپس نرم افزار آن را دریافت می کند .بنابراین کار توتال در انتقال داده به پایان می رسد و بعدا نیازی به بازگشت به توتال نیست .

 

 مراحل کار در نرم افزار کامپیوتری

 برای تنظیمات نحوه انتقال داده ، از منوی بالایی وارد قسمت Terminal یا یکی از مدل های دستگاه مورد نظر به نشانی زیر می شویم :Comm ⇒ Download ⇒ Terminal

در اینجا اگر مدل دستگاه مورد نظر یافت نشد ، از گزینه ترمینال برای تخلیه استفاده می کنیم .پس از انجام تنظیمات یکسان با دوربین ، گزینه Go را انتخاب کرده و با تنظیم فایل و مسیر ذخیره سازی نقاط از توتال به کامپیوتر تخلیه می شوند .

 

12

 

 

تخلیه اطلاعات از کامپیوتر به توتال های تاپکون

مراحل کار در دوربین

مشابه با روش قبل ، جهت انتقال به کامپیوتر در دستگاه توتال ، با ورود به قسمت زیر می توان تنظیمات مربوط به نحوه انتقال داده را انجام داد :

Menu ⇒ Memory MGR.(page1/3) ⇒ Data Transfer ⇒ Comm.Parameters

سپس وارد قسمت زیر می شویم :

Menu ⇒ Memory MGR.(page1/3) ⇒ Data Transfer ⇒Load Data  

اکنون برای انتقال داده مختصاتی ، گزینه Coord Data و برای انتقال کدهای مشاهداتی ، گزینه Pcode Data را انتخاب می کنیم . سپس در پنجره Cord. File name باز می شود که برای انتخاب فایل یا جاب مورد نظر می باشد . پس از مشخص کردن فایل ، گزینه Enter را با کمک کلید F4 زده و در پاسخ به سوال  ?Load Coord Data ، گزینه Yes را انتخاب می کنیم .در نهایت پنجره Loading Data ظاهر شده و دوربین برای دریافت مختصات نقاط آماده شده است .

 

مراحل کار در نرم افزار کامپیوتر

برای تنظیمات نحوه انتقال داده ، از منوی بالایی وارد قسمت Terminal یا یکی از مدل های دستگاه مورد نظر به پشتیبانی زیر می شویم : Comm ⇒ Download ⇒ Terminal

در اینجا اگر مدل دستگاه مورد نظر یافت نشد ، از گزینه ترمینال برای تخلیه استفاده می کنیم .پس از انجام تنظیمات یکسان با دوربین ، گزینه Go را انتخاب کرده و با انتخاب فایل مورد نظر ، می بینیم نقاط از کامپیوتر به توتال منتقل می شوند .

 

 

 

 منبع : کتاب نقشه برداری پیشرفته ( دستگاه ها )  

مولفین : سید قاسم رستمی و بهرام صفائی (اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی)

 

 

 

 

 

 

 

آدرس ایمیل پشتیبانی : newmap@iran.ir


پسورد تمام فایل ها در وب سایت : www.newmap.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by wp-copyrightpro.com

RSS
Instagram
SOCIALICON