خانه » توتال استیشن ها » دستگاه های توتال استیشن پیشرفته شرکت نیکون

دستگاه های توتال استیشن پیشرفته شرکت نیکون

دستگاه های پیشرفته شرکت نیکون

 

شرکت ژاپنی نیکون از سال ۱۹۱۰ میلادی در زمینه تولید دوربین های عکاسی و دیگر وسائل اپتیکی از جمله وسائل نقشه برداری کار خود را آغاز کرد . در ایران شرکت جامع سوان نمایندگی فروش محصولات این کارخانه را به عهد دارد . 

 

محصولات توتال استیشن شرکت نیکون

 

در توتال استیشن های نیکون بر خلاف دیگر شرکت ها ، دقت مورد نظر دستگاه در وسط یک عدد سه رقمی قرار می گیرد . ضمنا مقدار دقت هر چه کمتر باشد، عدد مورد نظر کوچتر است . مثلا در سری ۵۰۲ می توان دقت های ۳ ، ۲ و ۱ ثانیه را به ترتیب در مدل های ۵۲۲ ، ۵۳۲ و ۵۵۲ ملاحظه کرد . برای تخلیه داده های توتال های نیکون از نرم افزار TransIt یا نرم افزار Soanik می توان استفاده کرد . نرم افزار Soanik به زبان فارسی بوده و می توان داده های توتال استیشن نیکون را به هر فرمتی برای ورود به نرم افزارهای مختلف ترسیم تبدیل نمود .

 

توتال استیشن ساختمانی M3:

 

این توتال استیشن ها با برنامه های مخصوص پیاده کردن نقطه و خط ، مخصوص کارهای نقشه برداری کارگاهی و ساختمانی بر اساس تکنولوژی توتال استیشن های TS415 در شرکت تریمبل ساخته شده است . این دستگاه اولین محصول مشترک دو کارخانه نیکون و تریمبل می باشد .

 

مشخصات توتال استیشن ساختمانی M3

 

توتال استیشن دقیق سری DTM-602 :

 

این نوع توتال استیشن ، تولیدی سال ۲۰۰۶ شرکت نیکون می باشد . دقت آن یک ثانیه و ۰/۵ ثانیه را نمایش می دهد .

 

توتال استیشن سری ۶۵۰ نیکون

 

مشخصات توتال استیشن دقیق مدل ۶۵۲ نیکون

 

توتال استیشن عمومی سری DTM-502 : 

 

این نوع توتال استیشن ها دارای اپتیک قوی با بزرگنمایی ۳۳ برابر می باشند که در شرایط خوب می توانند تا ۴۰ کیلومتر دید را برقرار کند . با استفاده از نرم افزار داخلی قوی نیکون کلیه عملیات نقشه برداری به سادگی قابل اجراست .

از جمله برنامه های نرم افزار داخلی نیکون ، ترفیع – تقاطع – اندازه گیری محیط و مساحت ، تقسیم خطوط و پیاده کردن نقاط می باشند . این نرم افزار دارای دستور Quick code به منظور تعریف کد عوارض زمین در عملیات برداشت می باشد .

با وجود بدنه محکم فلزی این دستگاه ، و استاندارد IPX4 در مقابل رطوبت و گرد و غبار ، این دستگاه ها همراه با باطری فقط ۵/۵ کیلوگرم وزن دارد . 

 

مشخصات توتال استیشن عمومی سری ۵۰۲ نیکون

 

توتال استیشن عمومی سری DTM 302 و NPL 302 :

 

این نوع توتال استیشن ها نیز دارای اپتیک قوی با بزرگنمایی ۳۳ برابر می باشند . که در شرایط خوب می تواند تا ۴۰ کیلومتر دید را برقرار کند . البته NPL نسبت به DTM دارای تلسکوپ کوچک و ضعیف تر است . 

بزرگنمایی هر یک به ترتیب ۲۶ و ۳۳ می باشد . تفاوت دیگر سری NPL ، این است که دارای سیستم لیزری اندازه گیری بدون رفلکتور می باشد .

 

مشخصات توتال استیشن عمومی سری ۳۰۲ نیکون

توتال استیشن مدل نیکون سری ۳۰۲ همراه

 

مدل های ۳۵۲۰و ۳۳۲ دو دستگاه با دقت۵ و ۳ ثانیه از انواع این سری می باشد . با استفاده از نرم افزار داخلی قوی نیکون کلیه عملیات نقشه برداری به سادگی قابل اجراست . با وجود بدنه محکم فلزی این دستگاه ، و استاندارد IPX6 (از استاندارد IEC  526 )در مقابل رطوبت و گرد و غبار ، این دستگاه ها همراه با باطری فقط ۵/۷ کیلوگرم وزن دارد . خصوصیات این نوع دوربین ها ، کار با آنها در محدوده دمای ۴۰- تا ۶۰ درجه سانتیگراد می باشد . 

 

توتال استیشن های سری DTM 801 :

 

این نوع توتال استیشن ها نیز دارای اپتیک قوی با بزرگنمایی ۳۳ برابر می باشند که در شرایط خوب می توانند تا ۴۰ کیلومتر دید را برقرار کند. مدل های ۸۲۱ و ۸۳۱ و ۸۵۱ سه دستگاه با دقت ۳ و ۲ و ۱ ثانیه از انواع این سری می باشد .

این دستگاه ها همراه با باطری فقط ۶/۲ کیلوگرم وزن دارد . خصوصیت دیگر این نوع دوربین ها ف کار با آنها در محدوده دمای ۲۰- تا ۵۰ درجه سانتیگراد است .

 

مشخصات توتال استیشن عمومی سری ۸۰۱ نیکون 

توتال استیشن سری ۸۰۱ نیکون

 

از سری ۸۰۱ مدل NPL 821 هم تولید شده که لیزری بوده و نسبت به مدل های DTM تفاوت های زیر را دارد :

بزرگنمایی ۲۶ ، دقت ۳ ثانیه ، برد ۲ تا ۱۰۰ متر بدون رفلکتور و تا ۵۰۰ متر با رفلکتور ورقه ای ، با تک منشور تا ۵ کیلومتر برد دارد . دوام باطری این دستگاه ۸ ساعت با اندازه گیری پیوسته طول و زاویه و ۱۲ ساعت فقط در حالت زاویه خوانی است .

 

توتال استیشن پیشرفته سری Focus :

 

این نوع توتال استیشن بعد از خرید لیسانس دوربین های توتال استیشن شرکت تریمبل ، در شرکت نیکون طراحی و ساخته شده است . فوکوس های ۶ ، ۸ ، ۱۰ و ۳۰ ازجمله دوربین های این سری می باشند که در سال ۲۰۱۰ تولید شده و محصول مشترک تریمبل ، نیکون توسط شرکت Spectra precition می باشد .

در این مدل ها دقت زوایه ای ۱/۵ ، ۳ و ۵ ثانیه در بازار وجود دارد . با وجود استفاده از لیزر بی خطر کلاس یک ، می تواند برد بلند بدون رفلکتور را داشته باشند .

مدل فوکوس ۳۰ رباتیک بوده و دارای ویندوز CE و IP55 می باشد . مدل های فوکوس ۶ و ۸ با IP66 و نوع فوکوس ۸ دارای ویندوز CE می باشد.  

 

مشخصات توتال استیشن پیشرفته Focus

به ترتیب از راست فوکوس ۳۰ ، فوکوس ۸ و فوکوس ۶

 

توتال استیشن جدید سری NIVO C،M :

 

این نوع توتال استیشن در سال ۲۰۱۰ تولید شده و از جمله خصوصیت برتر این توتال ها ، سبکی آنها بوده و به راحتی در حمل و نقل جابجا می شوند .

دلیل نامگذاری NIVO برای این مدل ها نیز ، خصوصیت سبک وزنی آنهاست . البته علارغم طراحی ظاهری ساده برای این سری ، اما دارای ویندوز CE و صفحه نمایش لمسی می باشد . این دستگاهها در دو سری M و C تولید شده است که خیلی شبیه به هم بوده اما سری M دارای یک صفحه کلید می باشد .

 

توتال استیشن سری NIVO C (سمت راست) و سری NIVO M (سمت چپ)

 

منبع کتاب نقشه برداری پیشرفته  

مولفین سید قاسم رستمی و بهرام صفائی

 


 

 

توتال استیشن های نیکون سری Nivo

 

نسل جدید توتال استیشن های نیکون ™Nivo نام دارد که در دو سری Nivo™ C و سری +Nivo™ M عرضه می شوند. هر دو سری ابزارهای همه کاره و بسیار دقیقی هستند. از نظر ابعاد جمع و جور و وزن سبکی دارند که برای حمل در فواصل طولانی مناسب هستند. همه مدل های ™Nivo، از وضوح اپتیکی بالا و مشهور نیکون بهره می برند. ارائه تصاویری شفاف در هر شرایط نوری، قرائت و اندازه گیری را آسان و خستگی چشمی را کم می کند.

 

سری Nivo™ C

سری Nivo™ C با رابط ویندوز CE ، صفحه لمسی و برنامه های قدرتمندی مثل Survey Pro، Layout Pro، و Survey Basic with Roads

 

سری +Nivo™ M

سری +Nivo™ M که از نرم افزار داخلی نیکون پشتیبانی می کنه و در مدل های ۲، ۳ و ۵ ثانیه ای عرضه میشه. حجم حافظه اش برای ذخیره سازی تا ۲۵۰۰۰ نقطه افزایش پیدا کرده و یک پورت USB انتقال داده ها رو راحت تر کرده!

 

توتال استیشن نیکون,نقشه برداری,Nikon,nivo M

سری +NPL-322

توتال استیشن +NPL-322؛ اقتصادی، همه کاره و پلتفورمی آسان برای استفاده است که سبب می شود شما به درستی کارتان اطمینان حاصل کنید. ساختمان اپتیکی معروف نیکون این امکان را می دهد که در نور بیشتر، تصاویر واضح تر و شفاف تر داشته باشید. استفاده از باطری های شارژی لیتیومی با عمر طولانی که در سری ™Nivo نیز استفاده شده، با طراحی کم مصرف ترکیب شده است. توتال استیشن +NPL-322، طولانی ترین شارژ ممکن را در عملیات زمینی به شما می دهد.

 

 

توتال استیشن نیکون,نقشه برداری,Nikon,NPL-322

سری +DTM-322

توتال استیشن +DTM-322؛ اقتصادی و همه کاره است، پلتفورمی آسان برای استفاده که سبب می شود شما به درستی کارتان اطمینان حاصل کنید. ساختمان اپتیکی معروف نیکون این امکان را می دهد که در نور بیشتر، تصاویر واضح تر و شفاف تر داشته باشید. بیشترین جزئیات و کمترین اعوجاج به ویژه در فواصل بسیار طولانی. سریع ترین توتال در این کلاس، با پشتیبانی از کمپانساتور دو محوره، دارای ۲ باتری و شارژر دوبل برای طولانی ترین روزهای کاری!

 

توتال استیشن نیکون,نقشه برداری,Nikon,DTM-322

 

سری +NPL-322 و +DTM-322 از گزینه های اقتصادی نیکون هستند و دقت و کیفیت را تضمین می کنند، در دو مدل ۲ ثانیه و ۵ ثانیه، دارای بلوتوث و حافظه ذخیره سازی تا ۲۵۰۰۰ نقطه.


منبع http://www.apsis.ir

 

 

 

 

 

 

Raster Design

 

 

 

 

آدرس ایمیل پشتیبانی  : newmap@yahoo.com


پسورد تمام فایل ها در وب سایت : www.newmap.ir


حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by wp-copyrightpro.com

RSS
Instagram
SOCIALICON